Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - 19 MAYIS
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
Bozkurt_net
Forum Yöneticisi
Forum Yöneticisi

İletiler: 166

İletiTarih: Per May 19, 2005 6:27 am    ileti konusu: 19 MAYIS Alıntıyla Cevap Gönder

19 Mayıs 1919 tarihi, Türkiye Cumhuriyeti’nin tarihindeki dönüm noktalarından biridir. Atatürk’ün Samsun’a ayak bastığı tarih olan 19 Mayıs aynı zamanda “Gençlik ve Spor Bayramı” olarak kutlanmaktadır. Atatürk Millî Mücadele sıralarında Türk milletini ileri götürecek olanların ve köhnemiş fikirlere karşı gelecek olanların genç fikirler olduğunu görmüştü. Bu nedenle de “gençlik” kavramı Atatürk için ayrı bir önem taşımaktadır. Atatürk gençlerden sık sık bahsederken, yaş sınırı dışında fikri olarak gençliği yani, fikirde yeniliği ifade etmiştir. O’nun şu sözü çok anlamlıdır:“Genç fikirli demek, doğruyu gören ve anlayan gerçek fikirli demektir.”

Ciklet satar gibi vatan satanlara karşı Mustafa Kemal'lerin bitmeyeceğini ve bu asil milletin yumruğunun her türlü düşmanı alt edebileceğini Türk milletinin unutmamasını bu ve her bayram temenni ediyoruz.
Tüm Türk gençliğinin bayramı(mız) kutlu olsun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Bozkurt_Lady
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 105

İletiTarih: Per May 19, 2005 8:02 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BENDE HERKESIN BAYRAMINI KUTLUYORUM...
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
emre442
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 76

İletiTarih: Per May 19, 2005 9:11 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ATALARDAN BİZE KALAN EMANETTİR BU VATAN ATALARIM BENİM İÇİN BİZİM İÇİN SAVAŞMIŞ YARİNLER İÇİN SAVAŞMIŞ VE BİZE BU ÖZELGÜNÜ ARMAĞAN ETMİŞ ONLARI RAHMET LE ANIYORUM TÜRK OLDUĞUM İÇİN ÇOK ONURLUYUM ÇOK GURURLUYUM

ATAM ATAM SENKALK SENİN YERİNE BEN YATAM
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
yorukhasan
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 438

İletiTarih: Per May 19, 2005 10:09 am    ileti konusu: esselamün aleyküm ve rahmetullah Alıntıyla Cevap Gönder

bayramınızı kutalrım ülküdaşlarım
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSNM
ozanhan
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 40

İletiTarih: Per May 19, 2005 12:44 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bu tarihi günde başta Türklerin atası GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK BAŞBUĞUMUZ ALPARSALN TÜRKEŞ ŞEHİTLERİMİZ nice Türk düşünürü ve Türk büyüklerinin mekanı cennet tooprağı bol muhabbetleri peygamberlerizin yanında ve Allahın cemalini görmek onlara nasip olsun
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
turkefesi
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 53

İletiTarih: Per May 19, 2005 1:09 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hepinizin bayramını kutlarım. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE!
ALPEREN_1944
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 121

İletiTarih: Per May 19, 2005 1:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

BÜTÜN GÖNÜLDAŞLARIMIN GENÇLİK VE SPOR BAYRAMINI KUTLAR NİCELERİNİ TÜRKLÜĞÜ EN YÜKSEK NOKTALARA ÇIKARARAK YAŞAMASINI TEMENNİ EDERİM
dolunay_hatun
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 126

İletiTarih: Per May 19, 2005 1:40 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

SELAMINALEYKÜM ÜLKÜDAŞLAR! NE DİYELİM GÖNÜLDAŞLAR! YÜCE RABBİM TÜRK MİLLETİNE DAHA NİCE BAYRAMLAR GÖSTERSİN! TÜM ÜLKEMİN BAYRAMI KUTLU OLSUN! ALLAH MİLLETİMİZE ÖYLE ASENALAR ÖYLE BÖRTEÇİNELER VERSİNKİ.. BOZKURTLAR ÖYLE BAYRAM KUTLASINLAR Kİ TÜM DÜNYA DÜYSUN SESİMİZİ! CÜMLE ALEM GÖRSÜN TÜRKÜN BAYRAMINI! GÖRSÜNLER FARKI! CÜMLETEN HAYIRLI GÜNLER ÜLKÜDAŞLAR! ALLAH'A EMANET OLASINIZ ASİL BOZKURTLAR....
DOLGAN
Amatör Üye
Amatör Üye

İletiler: 135

İletiTarih: Per May 19, 2005 3:30 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ata'nın Bursa Nutku aslında her şeyi açıklıyor. Bayramınız kutlu olsun ! NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE !

" Türk genci, devrimlerin ve rejimin sahibi ve bekçisidir. Bunların lüzumuna, doğruluğuna herkesten çok inanmıştır; rejimi ve devrimleri benimsemiştir. Bunları zayıf düşürecek en küçük veya en büyük bir kıpırtı ve bir hareket duydu mu, bu memleketin polisi vardır, jandarması vardır, ordusu vardır, adliyesi vardır demeyecektir. Hemen müdahale edecektir. Elle, taşla, sopa ve silahla, nesi varsa onunla kendi eserini koruyacaktır. Polis gelecektir; asıl suçluları bırakıp, suçlu diye onu yakalayacaktır. Genç, “polis henüz devrim ve cumhuriyetin polisi değildir” diye düşünecek, fakat asla yalvarmayacaktır. Mahkeme onu mahkum edecektir. Yine düşünecek: “Demek adliyeyi de islah etmek, rejime göre düzenlemek lazım!” Onu hapse atacaklar. Kanun yolundan itirazlarını yapmakla beraber; bana, İsmet Paşa'ya, Meclis'e telgraflar yağdırıp haksız ve suçsuz olduğu için tahliyesine çalışılmasını kayrılmasını istemeyecek. Diyecek ki, “Ben inan ve kanaatimin icabını yaptım. Müdahale ve hareketimde haklıyım. Eğer buraya haksız gelmişsem, bu haksızlığı meydana getiren sebep ve amilleri düzeltmek de benim vazifemdir!” İste benim anladığım Türk genci ve Türk gençliği!"

M.Kemal Atatürk
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Per May 19, 2005 6:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ben bugün bayram sevincini yaşayamadım.Saat 14.45 de trt 1de bir belgesel yayınlandı.milli mücadele ile ilgili.İsterdim ki,bu gün siyasi ve görevli konumunda olan insanlar;o törenleri izleyeceklerine;oturup bu belgeseli izleselerdi.Türk milletinin ne şerefi bir bir millet olduğunu belki öğrenebilirlerdi.Borcumuz var gerekçesiyle abd ve batıya köpeklik yapmayı,mecburiyet gösterenler;bu milletin hangi şartlarda mücadele yaptığını görseylerdi. iyi olurdu.Bu millet osmanlıdan kalan borçlarını da son kuruşuna kadar ödedi,istiklalini de kazandı.Şu iki yıldır yaşadığımız utanç bu bayramı hiç içime sindirmedi.Bunlar ;bu hareketin önderinin huzuruna hangi yüzle gittiler,o defterlere neler yazdılar?Hiç biri ile ilgilenmedim.Çünkü bunların,bu zevat'ın o önderden aldıkları ne bir vasiyet,ne onunla işi vardı.Şu lider diye ortada dolaştıklara baktıkça,hiç görmediğim mustafa kemal'i daha iyi anlıyorum.Ama onu anlıyoruz,izindeyiz,sen bizim herşeyimizsin diyenler,ondan ne kadar uzaklarda olduklarını;bu milleti içine düşürdükleri durumları ve lakaytlıklarını kanıtladılar.Böyle buruk bir bayram sevinci yaşadım.Gene de milletimize kutlu olsun.
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum May 20, 2005 12:42 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Hepinizin Atatürkü anma Genclik ve Spor Bayraminizi kutlarim.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
EgE
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 1129

İletiTarih: Cum May 20, 2005 2:54 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

İşte Atam Türkiyen

19 Mayıs 1919

Cebren ve hile ile aziz vatanın, bütün kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir...

Atatürk Samsun'a çıktı

19 Mayıs 2005

Senin gönderdiklerin, yeni adlar, sinsi planlarla geri dönmenin yollarını aradılar. Döndüler de...

Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur

AVRUPA BİRLİĞİ:

Tüm değerlerimizi tartışmaya açtılar. Topraklarımız üzerinde yeni devletler kurmak için her yol deneniyor.

AMERİKA:

Dünyayı işgal planları yapan Washington, yeni kapitülasyonlar kabul ettirip, ülkeye daha çok yerleşme peşinde.

TOPRAKLAR:

Egede denize döktüklerin şimdi toprak alıp geri dönüyor. 8.3 milyon metrekare toprağımız yabancıların eline geçti.

SINIRLAR:

Çizdiğin Türkiye sınırları tartışmaya açıldı. Kıbrıs ve Ege elden gitti. Kerkük ve Musul'un ise adını bile anamıyoruz..

ORDU:

Cumhuriyetin en büyük koruyucusu Ordumuz bile tartışmaya açıldı. Ordunun gücünün azaltılması için iç ve dış düşmanlar el birliği içinde.

GENÇLİK:

Cumhuriyeti emanet ettiğin gençliği, özbenliğinden koparıp, kendi kültürlerini aşılamak için her yol deneniyor.

TÜRKÇE 2. DİL:

Çok sevdiğin Türkçen de perişan. Kalkıp sokakları bir dolaşsan yabancı adları görünce "Burası Türkiye mi" dersin..
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız