Bozkurt NET{ Bozkurt NET
  Tıklayın kayıtlı kullanıcı olun
Ana sayfa ::Hasabınız :: Forumlar :: Makaleler :: İndir :: İletişim :: KURALLAR
alt1 alt1 alt1
alt1 alt1
alt1
Atatürk
Başbug
Atsız´ın Mektupları
Bozkurt
Tarihte Türkler
Osmanlı Sultanları
3 Mayis
Türk İslam Ülküsü
Ülkücü Hareket
İslam
Türk Büyükleri
12 Eylül
Dokuz Işık
Kızıl Elma
Doğu Türkistan
Türk Dünyası
Şiirler ve Marşlar
Ülkücü Şehitler
Ülkücüye Mektuplar
Sorular ve Cevaplar
Komünizm
Videolar
Müzikler
Postakartı

alt1 alt1
alt1
 Haber :
 Haber Ekle
 Haber Arşivi
 Arama
 Konular
 Baskıya hazırla
 Üyeler :
 Hesabınız
 Günlük
 Üye Listesi
 Özel İletiler
 ICQ Servisi
 Servisler :
 Kur'an-ı Kerim Meali
 Resim Galerisi
 E-Kart
 Dosyalar
 Müzikli Postakartı
 Cep Melodileri
 İletişim :
 Forumlar
 Bozkurtlar 100
 Bize Ulaşın
 Bizi Önerin
 Dökümantasyon :
 Makaleler
 Fikir ve Tarih Dünyası
 Kısa Nükteler
 Şairler ve Şiirler
 İzlenimler
 Ansiklopedi
 Dosyalar
 Dosya Ekle
 Popüler
 İlk 10
 Bağlantılar

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1
AB'YE HAYIR

alt1 alt1
alt1
Makaleler
·Meluncanlar ve Biz
·Türk Tarihi ve Türk Adı
·Amerikan Genç Hristiyanlar Cemiyeti (Y.M.C.A.) ve Amerikan Kolejleri
·SEVR YASALARI MECLİS’TEN GEÇİRİLEREK TÜRKİYE YENİ BİR KURTULUŞ SAVAŞINA BAŞLAMAK MECBURİYETİNDE BIRAKILDI!
·ABD, Alenî Bir Düşman Haline Gelmiştir!
·Dedelerimiz Oğuzlar Çıkmış Yola Aral Kıyısından
·Avrupa Birliğine neden hayır.. Jeopolitik Yaklaşım
·Noel Üzerine
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -1-
·Siyasi Konjonktürde Irak Türkmenleri
·Gümrük Birliği Anlaşmasının Anayasanın Başlangıç Kısmına Aykırılığı -2-
·Kıbrıs'ın Türkiyesiz AB üyeliği mümkün mü?
·Avrupa Birliği ve Kıbrıs Konusu
·Internet mi, İnternet mi?
·DİLDE, FİKİRDE, İŞTE BİRLİK (Gaspıralı ve Türkistan)
·İSMAİL GASPIRALI'NIN FİKİRLERİ
·Türkler ve İslamiyet
·Alparslan Türkeş'in Din Anlayışı ve İslama Bakışı
·Gök Tanrı
·Şamanizm Meselesi
·Ruhban Okulu neden açılmamalı?
·Ruhban Okulu
·Çanakkale Savaşları
·Türk Kültüründe Nevruz ve Milli Birlik-Beraberlik
· Sovyetler Birliği’nin Çöküşü ve Yeni Rusya Çeçen Mücadelesi
·Türkçenin Anadil Olarak Dünyadaki Yeri
·Masonların Kirli İşleri
·Gümrük birliği mi; sömürge antlaşması mı?
·17 Ağustos 1999 Depremi ve gizlenen gerçekler

alt1 alt1
alt1

alt1 alt1
alt1

alt1
Bozkurt NET :: Başlığı Görüntüle - ERMENİLERİN YAPTIĞI TÜRK SOYKIRIMI
  Link 1Ana sayfa | Link 2
Arama       

Bozkurt NET
Bozkurtların Yuvası

Forumlar Gruplar Gruplar Hesap Aç Oturum Aç  

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)
« Önceki başlık :: Sonraki başlık »  
Yazar İleti
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Çar Ekm 20, 2004 2:26 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Damat Ferit denen zibidi yani koskoca Osmanlı'nın Sadrazamı Ermeni sürgünü için;

Osmanlı hükümetini vahşet-i eseridir. diye konuşursa el ne yapmaz.
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder
bozkurtali15
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Çar Arl 08, 2004 7:03 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Aslında her bir toplum biliyor bizim değil onların soykırım yaptıklarını.Sadece Ermeniler değil Rumlarda aynı şekilde bize suçlamalarda bulunmaktadırlar.Ama daha öncede yazildiği gibi Türk e herkes düşmandır!
Türk ün Türk ten başka dostu yoktur!..

ALLAH TÜRK Ü KORUSUN VE YÜCELTSİN!...
AMİN...
kerkuk_turk
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 855

İletiTarih: Çar Arl 15, 2004 10:28 am    ileti konusu: ermeniler kerkuk'te turkmenleri kesti Alıntıyla Cevap Gönder

benim ninem herzaman soyler, ermeniler kerkuk'te turkmeleri soykirima ugratmistir! binlerce turkmeni kesmislerdir!
KERKUK TURKTUR TURK KALACAK
bozkurtali15
Yeni Üye
Yeni Üye

İletiler: 12

İletiTarih: Per Arl 16, 2004 8:47 am    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne sanıyordun sen kardeşim.Bu şerefsizler insan bile değiller!..
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiler: 3100

İletiTarih: Cum Arl 31, 2004 2:50 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asenaturk demiş ki
"Fransa'da 300.000 Ermeni yaşamasına karşın Almanya'da 3.000.000 Türk yaşamaktadır. Fransa'da yaşayan Ermenilerin sözde soykırımı Fransa'da kabul ettirdiklerini biliyoruz. Fransa'da 300.000 Ermeni bunu yapar iken Almanya'da yaşayan ve Fransa'da yaşayanların kat kat fazlası olan Türkler neden kendi ülkelerinde Türklük adına bir varlık göstermiyorlar? "
Bunu yazan bu hanım kızımız,tarihi hiç bilmediği için böyle garip sorular soruyor.Testere Necmi gibi;"cesareti sonsuz,cüreti doğuştan"
Almış klavyeyi eline kesip biçiyor.Kafanı biraz o gömüldüğün;bilgisayarında depolu bilgilerden kaldırır da olaya tarafsız bakabilirsen,böyle garip sorular sormazsın.Hadi gençliğinin verdiği enerjiyi anladık;neyse ama,dünyanın gerçeklerini görebilmek için o enerji yetmiyor.Bal yapmayan arı ne yapar?Gider onu bunu sokar.Sen lobiciliğin;ne olduğunu,siyaseti bilmiyorsun ki,uluslar arası ilişkileri hala nüfusla oranlayıp millete sitem ediyorsun.O senin 300.000 kişi dediğin herifler,genelde Marsilya olmak üzere,kıyı ve liman şehirlerine yerleşmiş,dünya ticaretini elinde tutan adamlar.Bu ülke deki ithalat ve ihracatçılar dahil,tüm dünyada bu işlerle uğraşan adamlar,bu bahsettiğin ve sayıca küçümsediğin adamların oluru olmadan,ülkelerine ne bir gram mal sokabilirler,ne de bir gram mal satabilirler.Bunları senin depoladığın bilgiler yazmaz.Bu işleri yapmaya kalkışırsan öğrenirsin.Bu da deneyim demektir.Hadi,bunlar olmadan bir ürününü dışarıya ihraç et de göreyim.Bu ülkede git kolaysa ithalat ihracat yap bakalım.Yapabilecekmisin.Bu adamlar yanlız fransayı değil,İstanbuldan tut tokyoya kadar oradan arjantine kadar,ne kadar liman şehri varsa orada hazırlar.Senin ithalat ihracatçılarının yüzde kaçı Türk yüzde kaçı ermeni onları falan bir araştır.Öyle onu bunu şakşaklalmak,methetmek,şiir yazmakla bu işler olmuyor hanım kızım.Sen niye mallarını dışarıya satamadığını sanıyorsun?Fransadaki 300.000 ermeninin öyle bir ağırlığı var ki,teraziye koyduğunda avrupalı;senin 72.000.000 insanın da,bu kadar potansiyel pazarın da havada kalıyor.Sen ne lobicilik yaparsan yap,dünya ticaretinde söz sahibi olamazsan,boşuna reklam parası ödemekle kalırsın.Bunlar dilemezse bu ülkeye bir tane turist de gelmez çok meraklı olanı dışında.Hem içimizde,senin gibi osmanlıya bu kadar dil uzatan insanlar varken,sen ne ermenilerden dolayı ağlayıp duruyorsun ki?Sen Ermeniye iş falan bırakmadın.Senin yazılarını okuyan ermeniler,sana fahri vatandaşlık bile verirler.Seni servete de boğarlar.Onların bu güçleriyle yapamadığını,sen tek başına bu sitede 1 ayda yaptın.Soykırımdan tut dilini uzatmadığın bir konu kalmadı.Bu başlığa yazı yazacak en son kişi sensin.Anladınmı hanım kızım?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 12:23 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

asenaturk,
seninle kişisel olarak hiçbir sorunum yok.Tam tersine,güçlü kalemini,titiz araştırmacılığını,hırsını,enerjini takdir ediyorum.Ama senin fikirlerinle derdim ve problemim var.Kızılbaşlık Türklüğü başlığına söz verdiğim için tek satır bile yazmıyorum ve yazmayacağım.Sen dilediğin kadar yazabilirsin.Ben okuyorum.Tek bir tanesine de cevap vermeyeceğim.Çünkü biliyorsun ben o başlığı kapattım.Ermeni olayına gelince.Kelimelerin üzerinde duruyorsun da hata üzerine hata yapıyorsun.Ermeni milleti dememiştir Osmanlı.Sadık topluluk demiştir.bU GÜNKÜ DİLE GÖRE SADIK UYRUKLU DEMİŞTİR.Millet nereden çıktı?Senin hakkımda dediğin devşirmemisin sorusuna da çok gülerim Asena.Valla bir alemsin.Sinirini aklının üzerinde tutarsan boyuna saldırırsın böyle.Kardeşim dedim; kızdın,Hanımkızım dedim o da olmadı.Saldırmazlık anlaşmasını sen teklif ettin.Yazdın bu forumlarda herkes şahit.Peki bu onbeşgün dinlenip ardından saldırmak ne anlama geliyor?Bunu iki kez oldu yapıyorsun.Ben senin bu siteden uzaklaştırılmana kesinlikle karşıyım.İnanırsın ama inanmazsın.Cüretin gerçekten çok hoş.Ama bunu,toplum yararına yap.Hakkını arayan insanlara her zaman saygı duyarım.Hayatımda ben de hakkımı kimseye yedirmedim.Buna saygı duyarım.Ama şu fikirlerini bir kez daha gözden geçir derim.Ayrıntılara çok giriyorsun.Gerçekler ayrıntılarda gizlidir.Ama bu hastalık haline gelirse;görüşün daralır.Temel olayları atlarsın.Şimdi bak ,milletin klavyede yaptığı bir hata,maksadını aşmış bir cümle,yanlış kullanılmış ya da yazılmış bir kelime sana dert oluyor.Hatta bir harf dahi.Böyle eleştiri olmaz.Benim ermeni meselesinde vurgulamak istediğim şudur.Düşman hafife alınmaz.Sayılar ,güç dengesi falan önemli değildir.Onun için iyi hazırlanacaksın.Bizim birlik olmamamız falan bu lobicilik işinde mazeret değil.Biz seveni olmayan yanlız bir milletiz.Artı,dinimiz,inançlarımız,törelerimiz,hatta dilimiz,herşeyimiz onlara ters.Biz hakkımızı güçlü olursak alırız.Siyaseten bizim onların karşısında bir şey yapabilme şansımız yok.Elbette ağlamıyacağız.Çağdaş uygarlığa yükseleceğiz,ondan sonra da gereğini yapacağız.Bizim masada bir şey kazanma şansımız yok.Anlatmak istediğim budur.Senin gibi akıllı bir insan nasıl bunu anlamıyor hayret ediyorum.Tekrar söylüyorum hiçbir arkadaşımla problemim yok.Fikirlerimi yazıyorum.Kimseye de bir şey dayatmıyorum.İletişim bu hale gelmiş,insanlarımızın kültür düzeyi artmışken;ne Soner Yalçın,Ne Necip fazıl,ne Ziya Gökalp bu millete istemediği bir şeyi dayatma hakkına sahip değildir.Herkes gerçekleri artık biliyor.Bunları aştı Türkiye.Tanı tamam.Tedavide farklı düşünceler var.O da yerine oturacak,ve herşey yoluna girecek.Şurada yazılanlara baktığında,herkesin birşeylerden haberdar olduğu görülmektedir zaten.Hiçbir şekilde seninle problemim yok.Sadece,düşüncelerinin belki %99 una katılmıyorum mesele bu.Güzel Türkçeni ,araştırmacılığını,kalemini bu ülkenin hayrına kullan.Kalıplar arasında sıkışıp tarafsızlığını kaybetme.Senden beklentim budur.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 12:49 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ne yazık ki senin Türkçe yanlışlıklarını bulacak dilbilgisine sahip değilim.Teknik personel olduğum için,hala lise'den kalma bilgilerimizle idare ediyoruz.Farkına varsam uyarırdım." Türkçe "diye arkadaş vardı arada o yapıyordu bu işleri.O da görünmez oldu.Yazsa da hatalarımızı bilsek iyi olacak.
turhanbey
Deneyimli Üye
Deneyimli Üye

İletiler: 360

İletiTarih: Per Oca 13, 2005 1:02 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Ben o yazının silinmesini bekliyordum. Silinmeyince ötesi de geldi. Atılmak konusuna gelince daha neden atılmadığıma şaşırıyorum. Neyse yakında kurtulursun meraklanma.

Bu siteden haksız yere kimse atılmaz...

Asenatürk sen de beni iyice demokrasi düşmanı yaptın. :cry:
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Oca 16, 2005 3:25 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Asenaturk demiş ki:
"Ben Türkçe olsun diye "SADIK MİLLET" dedim, aslı "MİLLET-İ SADIKA". Yani yanlış yazmadım. Sen benim tezlerimin geçerliği olmadığını yazmıştın ya, kanıtlamak için senin yüzünden bu konuda yazılar aradım ve buldum. Bak ülkücü yazarlar yazılarında bunları yazmışlar."
CEVAP:Sen de ,onlar da yanlış yapıyor.Ülkücü kardeşlerim de öyle yazsa,herkes herşeyi biliyor anlamına gelmez.Kelimenin aslı;TEBEA-İ SADIKA" DIR.yANİ BENİM İDDİA ETTİĞİM GİBİ SADIK UYRUKLU.ADAMLAR YA BİLMİYOR,YA DA BU DEYİMİ YAZSALAR KİMSE ANLAMAYACAK;MİLLET DİYE TERCÜME EDİP İŞİN İÇİNDEN ÇIKMIŞLAR.AMA YAPTIKLARI ÇOK YANLIŞ VE TEHLİKELİ.TEBEA BİR MİLLETE BAĞLI OLAN AHALİ DEMEKTİR.SEN BUNLARA MİLLET DERSEN İŞ BAŞKA TARAFA GİDER.BENİM DÖNEMİMDE OSMANLI'CA HALA GEÇERLİYDİ.ONUN İÇİN BU KONUYU BİLİYORUM.AYRICA BEN ÖYLE OKUDUM.
"TÜRKÇE" TAKMA ADLI ARKADAŞIN YAZISI "KANAL D ŞEREFSİZLİĞİ"ADLI FORUM BAŞLIĞININ 1.SAHİFESİNDE VAR.BANA SATAŞMIŞTI ORADAN BİLİYORUM.İNTERNET SİTESİNİN ÖZTÜRKÇE KARŞILIĞI VAR DA YAZMAMIŞIZ GİBİ BENİ UYARMIŞTI.KALKMIŞ SİTE ;CİTY DEN GELİR DEMİŞ,ŞEHİR YAZSAN DA ANLAMI DEĞİŞİR DEMİŞ?E NE YAZAYIM BEN?
HANGİ ARI GRUBU'NA GİRDİĞİNİ NİYE BANA SORUYORSUN?hakkındaki düşüncelerimi son iletimde söylemiştim?
Lise'den itibaren TÜRKÇE İLE ALAKAM KESİLDİ.o ZAMAN Kİ ADIYLA FEN KOLU MEZUNUYUM.bİR DE ÖĞRETMENLERE ORTAOKUL MEZUNLARI FALAN DEMİŞSİN.YANLIŞ.BABAM BİLE ÖYLE ÖĞRETMENLERDE OKUMADI.BU GÜNÜN ÖĞRETMENLERİ ALINMASIN AMA,ONLAR NİYET OLARAK DA NİTELİK OLARAK DA BU GÜNÜN ÖĞRETMENLERİNDEN ÇOK ÜSTÜNDÜ.ÇOK KALİTELİ VE BİLGİLİ İNSANLARDI.ONLARI BUGÜN HASRETLE VE RAHMETLE ANIYORUM.BU GÜNE ERİŞMİŞ OLANLARINI GÖRDÜĞÜMDE EĞİLEREK ELLERİNİ ÖPERİM .KAÇ'IYLA KARŞILAŞTIĞIMDA SİGARAMI AVUÇLARIMDA SÖNDÜRDÜM.ELİM YARA OLDU FAKAT HİÇ ACIMADI.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Pzr Oca 16, 2005 8:32 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Türk' çe konusundaki fikirlerin çok güzel de biraz ılımlı ol derim.Bir defa teknik terimlerin Türkçe karşılığını bulamazsın.Bunları mecburen kullanacaksın.Şimdi senin havacıların,denizcilerin dünyanın dört bir yanında görev yapıyor.Mühendislerin de öyle.Hekimlerin(tabiplerin)hangisi daha doğru bilmiyorum;latince öğrenirler.Bunlar uygarlığın ortak dilidir.O zaman kullanacaksın.Tüm dünya internet diyor.Biz ne diyeceğiz?Bunlardan kurtulalım diye çalışırken,uyduruk birşeyler koyma tehlikesi olduğu kadar,zaten konuşmayan bu milleti bir de dilsiz hale getirmek tehlikesi var.Sen böyle diyorsun da,iki üç erkek ile,iki üç kadın bir araya geldiği zaman neleri konuşurlar,konuştukları; kaç kelime üzerine döner bunları da araştır bence.Ama çocuk isimleri,lakaplar,iş yerleri bunlar ilk aşamada tabii çok önemliTeknik dil hariç mutlaka bir düzenleme yapılmalı.Ama yüzyılların getirdiği meseleyi bir günde iyice düşünmeden bir şeyler yapmış olmak için değiştirirsek şu konuştuğumuzu bile ararız gibi geliyor bana.Şimdi arapçayı kaldırdık ya da farsçayı.Ama getirdiğimiz yazının nesi Türkçe?Latin alfabesi değil mi kullandığımız?Ben mi yanlış biliyorum?Peki nasıl olacak?Yazı diliyle ,konuşma dili farklı mı olacak?lATİN ALFABESİYLE YAZACAĞIZ,HANGİ ALFABE İLE tÜRKÇE ÖĞRENECEĞİZ?Bunlar iyi incelenmeli.Bir şeyi kaldıracaksan;yerine aslını koymak zorundasın.Peki bu ittihatçılar latin alfabesinden vazgeçecekler mi sence?
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Şub 02, 2005 10:16 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Bilgiye araştırmaya dayanarak mı "SADIK MİLLET"İ kabullenmiyorsun?
Ord. Prof. Dr. Yusuf Hikmet BAYUR "Ermeni Meselesi" kitabında "Ermenilerin Türk olduğunu" ve "Ermenilerin Türkler'in
Armeno Alpin ırkından olduğunu" yazmış. Cumhuriyet gazetesinin Bilim ve Teknik ekinde ise "Rumlar'ın Yunan olmadığı TÜRKOPİL yani TÜRK olduğu" yazılmıştı. Bilgiye ve araştırmaya dayanırsan bunları da kabullenmen gerekir...
Asenaturk demiş:
cevap:Şimdi bir millet-tebea tartışmasından nereye geldik?Her araştırma doğru demekmidir?Ermeni de yunan da Türk değildir.Bunu asla kabullenmem.Sen millet diyorsun ben tebea diyorum.Neden tebea?
Ermeniler Osmanlı uyruğu altında,devlete en sadık gayrı müslim olarak yaşamışlardır.Bu da bizi çok sevdiklerinden değil;aralarında dinsel bakımdan bir birlik olmaması,bağımsız bir kültürlerinin olmaması,Türk kültürünü benimsemeleri,bunlar arasındaki milli birlik ve beraberlik duygularının gelişmesini engellemiştir de ondan.Bir de ıslahat fermanından sonra,devlet görevlerindeki makamlar rumlardan bunlara kaymaya başlamıştır.Anlayacağın bir elleri yağda bir elleri balda yaşamışlar.Böyle bir topluluğa da azınlık denir.Uyruk denir.Kuyruk
denir.Millet denilmez.Yani iddia ettiğim gibi tebea-yı sadıka.Yani sadık uyruklu.
Asenaturk demiş ki:
Alıntı:
İlkokul öğretmenlerini anlatmaya çalışıyorum. Eskiden öğretmen liseleri varmış. Lise mezunları da öğretmen yapılmış yani. Öğretmenlerin %90'ının olağan zeka ölçülerinin bile altında bir zekaya sahip olduğunu sanıyorum. Çoğunun ruhsal sorunları var. Atatürk zamanında olmalı, ortaokul mezunları öğretmen yapılmıştı... "30 yıl hizmet ettim" diyen sen olduğuna göre 50 yaşlarındasın. Yani senin daha iyi bilmen gerekir lise mezunları öğretmen yapıldı mı yapılmadı mı?

cevap:İlkokul öğretmenleri için iki yol vardı ihtiyaç karşılamada.Birincisi ortaokuldan sonra sınavla öğretmen liselerine alınıyor ve ilkokul öğretmenleri buradan yetişiyordu.Bu doğru.İkincisi lise mezunlarından,ihtiyaç anında vekil öğretmen olarak istifade ediliyordu.
Ama bu ölçü değil.O zamanlar mühendis mektebini bitirmiş yeni mezun,genel müdür olabiliyordu.Adam yoktu yani.Tabii bu son dediğim Mustafa Kemalin ilk zamanında.Nereden biliyorsun dersen,fakültedeki hocamdan.Şimdi Rahmetli Babamın ve Anne'min tahsil yıllarında bir farklı durum vardı.Ortaokul ve liselerde eğitim çok ağırdı.Liselerde 3 yıllık başarı sonunda,bir de olgunluk denilen ağır bir sınav geçiriyorlardı.Bugün Lise mezunlarının durumunu biliyoruz.Lise 1 ağırlıklı sınava 3 yıl hazırlanıyorlar.Bazı derslerden bazı yıllara ait sual yok.Adam diferransiyel hesap,integral doğru dürüst bilmeden,geliyor mühendislik mektebine.Üniversite sınavlarında sayısalcılık,işlem operatörlüğüne dönüştürülmüş.Şimdi ben kalkıp lisede gördüğüm apolonyüs çemberini sorsam bu adam ne diyor dersiniz?O zaman eğitim çok ağırdı.Liseyi pekiyi ile falan bitirenler parmakla gösterilirdi.Şimdi ortalamalar 4 ün çok üzerinde.Bunun sıkıntısını biz değil sizler yaşayacaksınız.Çünkü artık kaliteli adam yetişmiyor.Rahmetli dedem; Osmanlı mektebinden yetişmiş bir hekim.Askeri tıbbiye mezunu.Adam eliyle hastalık teşhis edermiş.Ve %90 isabet.Rontgen,ultrason,tahlil hak getire.Rahmetli babama 4 ayda kanser teşhisi koyabildiler.En son bronskobi ile girerek ve gördükten sonra.Oysa aile doktorumuz bir pratisyen hekim ki;babamın arkadaşıydı.Tahlillere ve rontgene ilk baktığında neticeyi verdi.Şimdi sen öğretmenleri suçluyorsun.Bu ülkede artık hangi meslek mensubu doğru dürüst yetiştiriliyor ki öğretmenler bundan nasibini almasın.Burada zeka seviyesi falan belirlemiyor öğretmenin kalitesizliğini.Öğretmen derse hazırlanmıyor.Kendini işine vermiyor.Kahvede okey oynuyor.Ya da ticaret yapıyor.Bayan ise geziyor tv izliyor.Biz lisemizin ilk fen kolu mezunuyuz.Bizim hocalarımız bizden fazla çalışır da gelirlerdi derslerine.Bütün bunları şunun için yazdım.Lise mezunu diye küçümseme eskileri.Onlar bugünün üniversitelilerinden daha aydın ve kültürlüydü.Şimdi öğretmen lisesini bitiriyor,5 yıl okuyor,bazıları hazırlıkta okuyor.Peki netice ne?Kaç çocuk sınavlarda sıfır çekti?Bu ayrı bir dert.Ama bu kısıtlı alanda tartışılamıyacak kadar derin bir yara.Meselenin aslı şu.Yozlaşmadan nasibini alan sadece dilimiz törelerimiz değil.Eğitim sisteminden tut,hukuk'a adalet'e,gelenek göreneklere kadar sahip olduğumuz milli değerler bir bir yokediliyor.Dinimiz de dahil.İşin aslı bu.Onun için öğretmenler hakkında söylediğin sözleri tenzih ederim.Ellerinden geleni yapmaya çalışıyorlar belki ama öyle yetiştirildiler.Araştırmacılık ve kendini yenilemek yok.Ben sürgülü hesap cetveliyle teknik eğitimimi tamamladım.Elimizde basit bir kollu facit makinası bile yoktu.Oradan,kollu makinalara,oradan elektronik hesap makinalarına oradan da bilgisayarlara geçiş yaptık.Biz çok üstün insanlar olduğumuz için mi bunları başardık?Hayır.Sistem sorgulama,araştırmaya dayanıyordu.4 yıllık eğitimle insana bir meslek veremezsiniz.Ancak anahtar verirsiniz kapıyı açacak.Gerisi,kişinin gayretine kalır.Ama bu eğitim sistemiyle ancak güzel işlem operatörü yetiştirirsiniz ki bununla da çağı yakalıyamazsınız.Suç sistemin,sistem koyucuların suçudur.Yoksa bu ülke insanının değil.
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Şub 02, 2005 10:58 pm    ileti konusu: Asenaturk'e Türkçe ile ilgili Alıntıyla Cevap Gönder

Güzel bir yazı.Çoğuna katılıyorum.Bence sen bu konu üzerinde yoğunlaş.Gerçi ne yazacağını söylemem haddim değil ama,bu konudaki fikirlerinin çoğuna katıldığımı söyleyebilirim.Ama bir yerde atlamışsın.Tostoydan bir örnek verip işi 100 kelime üzerine döndürdüğünü söylemişsin.Buna katılmıyorum.Bunu söyleyebilmen için eserin Rusçasını okuyup değerlendirmen lazım.Rusca biliyorsan itiraz etmem.Ama bilmiyorsan,bu bir çeviridir ki,asla gerçeğinin yerini tutmaz.Günlük hayatta da 100 kelimelik bir konuşmayı kabul edemem.Hele böyle zamanla yarışılan bir çağda.Bu bizim kütürsüzlüğümüzden ve Türkçemizi doğru bilmememizden kaynaklanıyor.Teknik terimlerin tercümesi asla olamaz.Bu bilim adamlarının da suçu değil.Adam türkçeyi doğru dürüst bilmiyor ki karşılığını bulacak.Şimdi mesleğimle ilgili bir örnek vereyim.Bizde k ile tanımlanan, bilimsel ismi redör olan bir katsayı var.Bizim hocalar bunu "birim deplasman sabiti" diye çevirip kitaplarına koymuşlar.Şimdi bu 1 kelime yerine 3 kelimeli birşey gelmiş.Tanımlama için doğru,yeterli.Ama ortaya çıkan kelimeler Türkçe değil.İşte sabit,deplasman.Buna gerek yok.Bunu bilmesi gereken insan sayısı sınırlı.Aynen batı dilinden alır kullanırsın.Günlük hayatı da etkilemez.Bunun Türkçesini bulmaya uğraşmak,ya da halkın bozmasını beklemenin anlamı yok.Ama böyle özel haller için değil de,halkın günlük konuşmasında kullanılacak kelimelerin mutlaka karşılığı olmalıdır.Bu da uzmanlarının işi.Bu konudaki yazılarını herzaman ilgiyle izleyeceğim.Çünkü arapça ile farsça sözlüklerin belirlenmesinde senden bir sistem öğrenmiş oldum.Biz bilene herzaman değer veririz.
yahyaoglu
Kıdemli Üye
Kıdemli Üye

İletiler: 655

İletiTarih: Çar Mar 09, 2005 4:59 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ermeni ve yunan da türk oldu sayende başka hangi aşagılık ırkı aramıza katmaya çalışacaksın belki iniglizlerde türktür ne dersin?

Ordunalyus söylemiş yahu herifler ülke başkanlarını satın alıyorlar dinsizbir ordunalyusamı inanacagım?
Kullanıcı bilgilerini göster Kişisel ileti gönder E-Posta gönder MSNM
kadir45
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi

İletiTarih: Çar Mar 09, 2005 6:04 pm    ileti konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Ziya Gökalp'de aynı dönemin insanı olduğu için üniversite öğretmeni olmuştur. Çünkü o zamanlar savaş var, okumuş insan az, birçoğu da zaten savaşta ölüyor, hele bilim adamı hiç yok. İşte bu yüzden öğretmen oluyorlar.

Baytar lıktan terk adamamı kalmış,sosyoloji profesörlüğü.E benim ne eksiğim var ondan.Ben de gidip dil tarih te ders vereyim.Mühendisim ama farketmez.Laf mı bu?
Alıntı:
Terimlerin çevirisi istenirse olur. Nasıl olmazmış? Olur... Hem neden olmasın?

Olmaz.Sana misal veriyorum ,olur diyorsun hala hayret bişey.Teknik dil uluslararasıdır.Tıp da hastalıkların adı latincedir.Kabakulak dersen kimse anlamaz.Mikrop taşıyıcı dersen kimse anlamaz o dünyada.Adı portördür.Bunu daha niye sürdürüyorsun?

Alıntı:
"kuşku, ilgi, izlemek" vb. kullanıyorsun. Necip Fazıl yaşasa ve bunları duysa emin ol ki sana pek iyi sözler etmezdi. İşte ben bu yüzden ülkücüleri anlamıyorum. "Kuşku, yanıt" diyenlere kızıyorlar, ama kendi davasını savunan ülküdaşları bunları yapanlar arasında var bundan habersizler. Benim yazdıklarımı bence izleme. Ülkücülerin ÖZTÜRKÇE diye bir derdi yok ne olsa.

Necip fazılın da,ziyanın da,senin de düşüncelerin beni hiç ilgilendirmez.Benim ülkücülüğümü tanıyanlar bilir.Sen kaç ülkücü tanıyorsun ben merak ettim?Niye ülkücülerin öztürkçe diye bir merakı olmasın.Bak asenaturk senin bu ülkücülerle dalga geçen,onları maganda gören,onları bir halttan anlamaz,duygusuz,kaba,itiş kakış tan başka birşey bilmeyen adamlar olarak reklam etmen canımı çok sıkıyor.Artık bu tepeden bakan çok bilmiş halleri bırak.Ülkücüleri küçük gördüğün her halinden,her lafından belli.Kimlerin peşine takıldığın da belli.Kimleri referans verrdiğin de belli.Sen de bellisin.Gidip 1 ay hazırlanıp buraya geliyor,abuk subuk yazıyorsun.İyice sıkıyorsun artık.Eski kelime kullansak arap,o da olmadı fars çamuru hazır.Yeni dile uyum sağlamışız,kötümü ettik?Ben böyle yazıyorum bu da seni hiç ilgilendirmez.Bilen kullanır.Önemli olan kelimeyi doğru kullanmaktır.Bunun ülkücülükle ne alakası var?
Ne demek ülkücülüğün öztürkçe merakı yok.Sen içindemisin.Sen bu hareketin nmeresindesin bir açıklasan da asıl biz bilgilensek.Yoksa ülkücüleri kendi aklınca ehlileştirmeyi mi görev edindin?
Sen kusura bakma da kafayı yemişssin.Ermeni ile yunanı italyanı türk ilan ediyorsun.Neymiş bilimsel araştırmaymış.Şimdi ocakta muhabbet etseydik,ya da forumda olmasaydık buna verilecek cevap çok da neyse.
Sen hele bugün saçmaladıklarından sonra güvenilir olma niteliğini benim nazarımda kesinlikle yitirdin.Hakkında çok yanlış düşünmüşüm.Kazanabiliriz diye düşündüm ama olmadı.Sen çok başka kutuplarda bir insansın.Başka bir şey de yazmak istemiyorum bu yunan ve ermeni meselesinde.Çünkü artık sinirlenmeye başlıyorum.Bu kadar da olmaz.O fikirlerini açtığın mhp vekili doğru söylemiş.Az bile söylemiş.Bu değişik olma fantezisini geçti,iftira kampanyasına döndü.Osmanlıya demediğini bırkmadın.Tutturamadın.O zaman başka bir teri.Neymiş o;bu şerefsiz milletlerle aynı ırkmışız.Bazen ne kadar sakin olduğuma ben de şaşıyorum.Çünkü şu son teorin yenilir yutulur gibi değil.
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder 1. sayfa (Toplam 3 sayfa)

Sayfa: 1, 2, 3  Sonraki »  

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki iletilere cevap veremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizi değiştiremezsiniz
Bu forumdaki iletilerinizisilemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız